Pulmakutsete tekstid- mida kirjutada?

Jah on kõlanud, rõõmupisarad valatud, nüüd on aeg hakata tegutsema!
Arvatavasti oled oma pulmapidu vaimusilmas juba pikalt ette kujutanud. Oled ehk juba ka piilunud pulmakutseid ja tead, milline see peaks välja nägema, ent sageli on just pulmkutsete tekst see, mis tekitab segadust. Mida ja kui palju pulmakutsele kirjutada, kas pulmakutse peaks olema kirjutatud käsitsi, disainitud digitaalselt või…?
Teeme selgeks, milline peaks üks ideaalne pulmakutse tekst olema.

Etiketireeglid ehk pulmakutsete tekstide hea tava

Pulmakutsete etikett pole loodud selleks, et sind raamidesse suruda, vaid hoopis selleks, et aidata sul vältida piinlikke ja punastama panevaid (mitte armastusest) olukordi. 

Pulmakutsed on pidustuste üks võtmetegur, samuti on kutse tõenäoliselt esimene asi, millega külalised kokku puutuvad. Pulmakutse ja sellel olev tekst peab edasi andma tseremoonia üldist meeleolu, olema isikupärane ja andma selgelt edasi kõik olulised detailid.

Pulmakutsel olev tekst annab edasi rohkem, kui sageli arvame!

Pulmakutse määrab pulma teema. Kui külalised näevad rustic-stiilis mitteametliku tekstiga kutset, annab see neile teada, et üritus saab olema pigem casual ja ilma liigsete peensusteta. Kui nad näevad klassikalist traditsioonilise sõnastusega pulmakutse teksti, ootavad nad ametlikku sündmust. Nii nagu pulmad on erinevas stiilis, võivad ka pulmakutsed ja nendel olevad tekstid olla suursugusemad või lihtsakoelisemad.

Olenemata sellest, kas pretendeerite aasta sündmuse auhinnale või plaanid pidustust pisemas ringis, peaks pulmakutses olema kajastatud järgmised punktid:

 • Kes abiellub, pulmakuupäev ja pulmakoht
 • Tunnusta pulmade võõrustajaid
 • Edasta pulmade toon ja formaalsus, sealhulgas dress code.
 • Märgi RSVP detailid, mis ajaks, peaks külaline oma tulekust teatama
 • Tunnusta pruutpaari vanemaid, kui nad ei ole võõrustajate hulgas (Valikuline)

Pulmakutsete tekst (rida-rea haaval)

1. Võõrustajale pühendatud rida

Kutse ülaosas asuv võõrustajarida on koht, kus kuvatakse sündmuse korraldajate nimed. Võõrustajad on tavaliselt inimesed, kes maksavad pulmade eest. Olenevalt võõrustajast on sõnastus veidi erinev: see võib olla üks vanemate paar, mõlemad vanemad, paar ja nende vanemad koos või lihtsalt paar. 

Võõrustaja-rea hea tava:

 • Tähista nimed ja pealkirjad suurtähtedega.
 • Ära kasuta kirjavahemärke

2. Päringu rida

See on koht pulmakutsel, kus kutsud külalisi oma pulmapidustusega liituma! Kui tseremoonia toimub religioossete tavade järgi kirikus, peaks sõnastus olema formaalsem ja ametlikum. Kui tseremoonia on modernne, võib pulmakutse tekst olla vähem ametlik.

Hea tava

 • Kui oled valiku teinud formaalse tseremoonia kasuks, siis võid kasutada sellist sõnastust nagu näiteks. “Meil oleks au, kui võtaksite vastu selle kutse”; “Meil on au teid kutsuda…”.
 • Kui plaanis on mittereligioosne jumalateenistus või muu pulmatseremoonia, vali sujuvam keelekasutus. Näiteks “Kutsume teid liituma”, “Liituge meiega, et tähistada” ja “Meil on suur rõõm, kui liituksite”.

3. Pruutpaari nimed

Veendu, et sinu ja partneri nimed oleksid selgelt loetavad. Sõltuvalt pulmakutse kujundusest võivad nimed olla kõrgel, madalal või keskel. Heteroseksuaalsete paaride puhul on pruudi nimi traditsiooniliselt peigmehe ees. Samasooliste paaride puhul pole kindlat reeglit, peaasi, et sellest tüli ei tõuseks.

Nimede hea tava:

 • Tähista pulmakutsel nimed ja pealkirjad suurtähtedega
 • Ärge kasuta kirjavahemärke
 • Väldi lühendeid; üldiselt kirjutatakse pulmakutse tekstides kõik välja
 • Kaalu mõlema partneri täisnimede kasutamist. Kui eelistad kasutada hüüdnime, lisa see “save the date” sektsiooni või mõnele muule kutsekomplekti vähem formaalsele osale.
 • Loobu pruudi ja/või peigmehe keskmise nime kirjutamisest, kui need muutuvad ühele reale mahutamiseks liiga pikaks.

Tseremoonia teave (kuupäev, kellaaeg ja koht)

Pulmakutse tekst ei tohiks jätta küsimusi õhku. Pulmakutse tekstis peaks olema kirjas kõik, mis võimaldab külalisel saabuda õigeks ajaks õigesse kohta ja näha välja teemale vastavalt. Antud osa peaks järgnema paari nimede jaotisele. Siin peab olema kirjas pulma kuupäev, kus toimub tseremoonia ja vastuvõtt ning kellaaeg. Lisa pulmakoha aadress, lisa ka teave riietuse kohta ja selle kohta, kuidas külalised peaksid kutsele vastama (pulmade veebilehel, e-posti aadressi ja/või telefon teel ning lisa vastamise tähtaeg).

Tseremoonia hea tava:

 • Kirjuta välja kuupäev koos aastaga, tihti planeeritakse pulmi pikalt ette, nii väldid segaduse tekkimist
 • Määra vastamise tähtaeg (R.S.V.P)
 • Kellaaegu tähistades võid kasutada sõnu nagu- “hommikul”, “pärastlõunal” või “õhtul”.
 • Lisa tseremoonia asukoht, kasutades sihtkoha täielikku aadressi

Vastuvõtu/programmi üksikasjade rida

Antud rida lisa pulakutse lõppu. Selle jaotise eesmärk on anda külalistele teada, mis tegevused on plaanitud pulmatseremoonia järgsesse aega. Anna oma külalistele teada, millist tüüpi pulmapidu tasub oodata, olgu selleks õhtusöök ja tants, kerge lõunasöök või kokteilid ja suupisted.

Programmi hea tava:

 • Lisa ametlike pulmakutsete jaoks eraldi kaardile vastuvõtu asukoht, kui see erineb tseremoonia omast.
 • Digipulmakutse lehele saad lisad asukoha jaoks Google Maps kaardi.
Pulma veebileht näidis info programmi kohta

Mõned olulised PULMAKUTSE detailid veel

Sobiv riietus

Pulma dress code rea lisamine on valikuline, kuid on kindlasti külalistele väga kasulik. Kui pulm on pidulikus/ formaalses stiilis, peab selle teabe kutsele lisama. Kui kutsele pole riietuskoodi teavet lisatud, järeldavad külalised riietuse üksikasjad pulmakutse formaalsuse põhjal (st kui kutse on väga uhke, eeldavad külalised tõenäoliselt ametlikku stiili). Dress code rida peaks olema loetletud vastuvõtu kohale järgneval real.

Pulmade veebileht/kutse

Tavaliselt ei trükita pulmade veebilehte peamisele kutsekaardile, pigem tasub see kirja panna kaasasolevale kaardile (nt vastuvõtukaardile või lisateabekaardile). Samuti on hea mõte lisada oma pulmade veebisaidi URL (või QR-kood) kuupäeva salvestamise kaardile.

Kokkuvõtteks on pulmakutse on ilus mälestus, mis paarile ja külalistele sellest päevast alles jääb. Lähene pulmakutse tekstile loominguliselt, ent ära unusta head tava ja olulisi punkte, mis peaksid olema kajastatud. Kui pulmakutse teksti loomine tundub sulle liiga vastutusrohke ülesandena, siis usalda see meie hoolde! Meie teksti meistrid kirjutavad valmis pulmakutse, mis esindab sind ja sinu partnerit, on isikupärane ja järgib samas kõiki olulisi reegleid. Pakume erinevaid digipulmakutse lahendusi.

Loe ka Pulmaktsed teevad revolutsiooni!

Scroll to Top